O nas

Niniejsza strona nie jest własnością firmy Amazon. Jest to lista towarów z Amazon w języku polskim. Jej jedynym celem jest promowanie zakupów na Amazon.com wśród Polaków. Amazon® jest znakiem zastrzeżonym Amazon.com.

O serwisie Amazon

Amazon.com, Inc. — amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Seattle (stan Waszyngton) specjalizujące się w handlu internetowym. Jeden z pionierów w sprzedaży elektronicznej.

Działalność

Amazon został założony przez Jeffa Bezosa w 1994 r., a pierwsza książka została sprzedana w lipcu 1995 roku. Był to egzemplarz Fluid Concepts & Creative Analogies: Computer Models of the Fundamental Mechanisms of Thought. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jej asortyment poszerzył się o takie artykuły jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i Polsce. Dostarczenie zamówionego towaru jest możliwe teoretycznie na całym świecie, jednak w praktyce istnieje cały system ograniczeń docelowych krajów dla danego zamówienia.

Do korporacji Amazon należą też takie strony internetowe jak: Alexa Internet, Joyo.com (Amazon.cn), SoundUnwound i IMDb.

Amazon w Polsce

W Polsce spółka planuje wybudowanie trzech centrów logistycznych - 2 we Wrocławiu oraz 1 w Poznaniu. Łącznie mają dać prace 6 tysiącom osób. W okresie przedświątecznym w centrach zostanie zatrudnionych po 3 tysiące pracowników tymczasowych.